Tłumaczenie artykułów na blogu

Większości blogerów nie jest obca satysfakcja związana z dotarciem do pierwszej setki, tysiąca lub kilku tysięcy użytkowników Internetu. Czy jednak wszyscy z nich wiedzą, że mogą w szybkim czasie trafić do jeszcze większego grona? Staje się to możliwe dzięki tłumaczeniu wpisów na blogu na języki obce, a przede wszystkim angielski. Biorąc pod uwagę, że około jedna czwarta ludzkości posługuje się dziś językiem angielskim, a dane statystyczne wykazują, że ponad miliard z nich korzysta z Internetu, nie można mieć wątpliwości, że przetłumaczone na język angielski wpisy i artykuły szybko przełożą się na znacznie większy ruch na stronie.

Wpisy i artykuły w języku obcym przekładają się na większy ruch na stronie

Tematy, które poruszasz w artykułach na blogu mogą być szczególnie interesujące dla mieszkańców jednego, kilku lub większej liczby krajów. Weźmy za przykład branże turystyczną. Wśród turystów najliczniej odwiedzających nasz kraju przodują m.in. mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, a także Wielkiej Brytanii i innych państw europejskich, w których znajomość j. angielskiego jest powszechna. Najprostszą formą zdobycia informacji na temat Polski jest dla nich skorzystanie z wyszukiwarki. Im więcej anglojęzycznych artykułów znajdzie się na naszej stronie, tym większa szansa, że Google wyświetli ją w wynikach wyszukiwania. Warto ponadto pokusić się o uzupełnienie tłumaczenia oryginału kilkoma akapitami skierowanymi bezpośrednio do mieszkańców poszczególnych krajów. Tego rodzaju spersonalizowany przekaz z pewnością zachęci do dalszej lektury.

Komu zlecić tłumaczenie artykułów na blogu?

Skoro prowadzisz bloga lub zamieszczasz treści na stronach internetowych, wiesz jak na potencjalnych czytelników lub klientów działają nieudolnie napisane artykuły sponsorowane. To samo dotyczy słabej jakości tłumaczeń, które wpływają na postrzeganie całej strony. Dlatego zdecydowanie nie opłaca się próbować tłumaczyć bloga za pośrednictwem automatycznych translatorów, czy prosząc o to osoby nieposiadające doświadczenia w tłumaczeniu artykułów.

Don't miss out!
Darmowy poradnik
Zapisz się na Newsletter i pobierz e-booka, któr pomoże Ci tworzyć płynne wypowiedzi w języku angielskim.
Invalid email address

Skorzystaj z usług zawodowego tłumacza, który zna zasady działania wyszukiwarek internetowych i przestrzega zasad optymalizacji tekstu pod ich kątem.

Zapraszam do kontaktu.

Przeczytaj również artykuł na temat tłumaczenia treści z bloga firmowego.