Angielski przez Skype

Nauka języka angielskiego przez Skype lub za pośrednictwem innych komunikatorów cały czas zyskuje na popularności. Trudno się temu dziwić, zważywszy na fakt, że zajęcia prowadzone w tej formie posiadają niemal wszystkie zalety lekcji stacjonarnych, pozwalając na rozwijanie wszystkich kompetencji językowych oraz wykorzystanie całej gamy najlepszych materiałów. Zapraszam na zajęcia zarówno uczniów szkół podstawowych i średnich, jak i studentów oraz osoby dorosłe, które chciałyby podnieść swój poziom językowy lub postawić dopiero swoje pierwsze kroki na drodze do poznania języka Szekspira.

O mnie

Mam na imię Krystian i od 7 lat pomagam innym w realizacji ich planów i marzeń związanych z najbardziej uniwersalnym językiem świata – językiem angielskim. Cały ten okres umożliwił mi przetestowanie w praktyce wiedzy metodycznej pozyskanej w czasie studiów filologicznych i wypracowanie najskuteczniejszych metod, które pozwalają kursantom, w możliwie najkrótszym czasie, przejść do stosowania języka w praktyce. Metody te różnią się oczywiście w zależności od rodzaju kursu, tj. zajęć w grupach lub lekcji indywidualnych, jednak łączy je nastawienie na komunikację i przygotowanie do prowadzenia swobodnej konwersacji w szerokim zakresie tematów. Moja praca przynosi mi naprawdę wiele satysfakcji, nie tylko dlatego, że łączę ją z realizowaniem swojej językowej pasji. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na radość, jaką widzę u uczniów po osiągnięciu wysokich wyników na egzaminach i przekonaniu ich, że nauka języka poszerza horyzonty i otwiera wiele nowych możliwości.

Jak przebiegają lekcje języka angielskiego przez Skype?

Każdą lekcję zaczynam od krótkiej powtórki zagadnień poruszonych na poprzednich zajęciach, by następnie przejść do rozgrzewki językowej i prezentacji nowego tematu. Prezentacja ta przybiera różne formy. Niekiedy jest to obejrzenie nagrania video, wprowadzającego w konkretny dział słownictwa lub zawierający nowe struktury gramatyczne. Innym razem jest to nagranie radiowe, fragment książki lub artykułu z interesującą nas danego dnia tematyką. Kolejna część polega na utrwalaniu wybranego zakresu słownictwa lub struktury w ćwiczeniach. Staram się jednak skracać ten etap do minimum, tak aby maksymalnie wykorzystać ostatnią część lekcji, w której prowadzimy konwersacje, rozwijamy wypowiedź na bardziej szczegółowy temat czy też zajmujemy się pisaniem listów lub tekstów użytkowych. Każdą lekcję kończy podsumowanie, w trakcie którego przekazuję uczniom wszelkie uwagi i wskazówki, które pozwolą im jak najlepiej przygotować się do kolejnych zajęć.

Lekcje angielskiego przez Skype

Czego potrzebujesz do nauki języka przez internet?

Na szczęście nie ma mowy o żadnych wysokich wymaganiach technicznych. Wystarczy komputer ze słuchawkami i opcjonalnie kamera. Zainstalowanie programu zajmuje kilka minut, a w razie trudności pomagam przez wysłanie instrukcji instalacji lub udzielam wskazówek telefonicznie. Dla osób, które przyzwyczajone są do swoich smartfonów lub nie mają akurat dostępu do komputera świetnie sprawdzi się aplikacja Skype – nie trzeba wtedy martwić się o kamerę czy słuchawki, ponieważ zupełnie wystarcza ustawienie telefonu przed sobą. 😊

Angielski przez telefon

Zalety nauki angielskiego przez Skype

Do najbardziej oczywistych zalet należy oczywiście możliwość pozostania w zaciszu swojego domu lub mieszkania, w którym siadamy wygodnie przed monitorem z kubkiem ulubionej herbaty lub filiżanką kawy. Odpada koszt dojazdu na lekcje i oszczędzamy mnóstwo czasu, jaki musielibyśmy przeznaczyć na dojazd. Poza tym lekcje angielskiego przez Skype właściwie nie różnią się od tych stacjonarnych. Uczniowie śledzą na swoich monitorach wszystko, co wyświetlane jest na moim ekranie, słyszą również, oprócz mojego głosu, ścieżkę dźwiękową z odtwarzanych materiałów.

Angielski online
https://pl.wikipedia.org/wiki/Facebook_Messenger#/media/Plik:Facebook_Messenger_2019.png

Audyt językowy

Na pierwszych zajęciach dopytuję o doświadczenie w nauce języka angielskiego oraz sprawdzam znajomość gramatyki i stopień zaawansowania słownictwa. Staje się to podstawą do opracowania planu nauki i wyboru odpowiednich strategii nauczania.

Indywidualne podejście do ucznia

Zajęcia nie są prowadzone według sztywnego schematu, lecz dopasowane do konkretnych celów, jakie stawia przed sobą kursant. Każdy z nas ma w końcu inne potrzeby, uzależnione od wieku, rodzaju szkoły lub miejsca pracy oraz aspiracji.

Indywidualne zajęcia

Feedback i notatki

Po każdej lekcji przedstawiam podsumowanie, na których omawiamy sporządzone notatki z nowym słownictwem, wyjaśnieniem gramatyki lub wymową poszczególnych słówek. Wskazuję także na materiały, które pomogą w przygotowaniu się do kolejnych zajęć.

 

Swobodna atmosfera

Jestem przekonany, że szybkie postępy w płynnym posługiwaniu się językiem można osiągnąć jedynie przy pozbyciu ograniczających nas barier. Pierwszym krokiem do tego jest poczucie komfortu, jakie powinno kojarzyć się z udziałem w lekcji. Na szczęście okazji do śmiechu nigdy nie brakuje, czasem wystarczy tylko rozejrzeć się wokół nas lub spróbować przetłumaczyć na angielski swój ulubiony dowcip. W końcu nic tak nie rozładowuje napięcia związanego z intensywną nauką, jak odrobina humoru. 😊

Don't miss out!
Darmowy poradnik
Zapisz się na Newsletter i pobierz e-booka, któr pomoże Ci tworzyć płynne wypowiedzi w języku angielskim.
Invalid email address
Indywidualne zajęcia

Rodzaje oferowanych kursów

General English

Nauczysz się komunikować w języku angielskim we wszystkich okolicznościach życia codziennego. Będziemy pracować nad rozbudową Twojego słownictwa oraz rozwojem wszystkich kompetencji językowych, czyli słuchania, czytania, pisania i mówienia. Ta kategoria obejmuje również pomoc w opanowaniu materiału ze szkoły oraz przygotowanie do podróży zagranicznych.

General English

Business English

Na tych zajęciach pomogę Ci poznać specyfikę języka związanego ze światem finansów, ekonomii i biznesu, co przygotuje Cię do pracy na różnego rodzaju stanowiskach, które wiążą się z codziennym prowadzeniem rozmów i korespondencji z przedstawicielami międzynarodowych przedsiębiorstw i instytucji.

Business English

English for exams

Wybierając ten kurs, przygotujesz się do matury na obu poziomach lub wielu innych popularnych egzaminów, m. in. FCE, CAE, TOEIC. W pierwszej części kursu popracujesz nad opanowaniem wszystkich wymaganych działów tematycznych i zagadnień gramatycznych, a w drugiej zaczniesz rozwiązywać arkusze z poprzednich edycji oraz poznasz strategie, które ułatwią Ci rozwiązanie wszystkich zadań przed upływem regulaminowego czasu.

Angielski do egzaminu

Cennik

Zajęcia indywidualne

2 osoby

3 osoby

75 zł / 60 min.

45 zł / 60 min.

38 zł / 60 min.

Kontakt

Jeśli interesują Cię lekcję ze mną lub po prostu chciał(a)byś o coś zapytać, napisz do mnie wiadomość, opisując swoje dotychczasowe doświadczenie w nauce języka i rodzaj kursu, który Cię interesuje. Możesz też do mnie zadzwonić – jeśli nie odbieram, to prawdopodobnie prowadzę zajęcia i oddzwonię w pierwszej wolnej chwili. Do usłyszenia! 🙂


Przejdź do kontaktu


Sprawdź opinie