Dlaczego warto spróbować uczyć się angielskiego przez Skype?

Większość uczących się języka angielskiego uczęszcza na kursy grupowe w dużych szkołach językowych. Średnia ilość kursantów to od 6 do 10 osób na grupę. Przy odrobinie szczęścia możemy trafić na solidnie przygotowanego lektora, który pracując z aktywną grupą uczestników poprowadzi ciekawe, dynamiczne konwersacje. Rzeczywistość niestety nie zawsze wygląda tak idealnie. W warunkach wysokiej konkurencji ze strony lektorów działających na własną rękę, szkoły językowe zmuszone są ciąć koszty poprzez zatrudnienie lektorów z małym doświadczeniem bądź osób bez wykształcenia kierunkowego. W rezultacie jakość zajęć znacznie odbiega od poziomu deklarowanego w materiałach reklamowych. Poza tym, tak liczne grupy nie pozwalają na skupienie się na indywidualnych potrzebach każdego z kursantów, a poziom kursu zostaje obniżony do poziomu najsłabszej osoby z grupy. Nic więc dziwnego, że zrażeni brakiem obiecywanych efektów, rezygnujemy z zajęć po upływie okresu wypowiedzenia umowy i zaczynamy rozglądać się za alternatywą, taką jak angielski przez Skype.

Na szczęście na rynku działa wielu profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem i dorobkiem zawodowym, na który składają się konkretne osiągnięcia klientów. Mowa tu oczywiście o świetnych wynikach na konkursach i egzaminach, rozwój kariery i swoboda w porozumiewaniu się po angielsku w trakcie podróży zagranicznych. Jednak tym, co najbardziej cieszy każdego nauczyciela z powołaniem do zawodu, są radość i satysfakcja kursantów spowodowane przez pokonanie bariery językowej i wykształconą pewność siebie w porozumiewaniu się po angielsku. Wielu z nich prowadzi właśnie kursy online, oferując m. in. lekcje angielskiego przez Skype. Zadowolenie klientów po ukończonych kursach można rozpoznać po opiniach, jakie umieszczają oni na stronach swoich nauczycieli. Opinie te są jednym z najważniejszych kryteriów pozwalających odróżnić ofertę profesjonalisty z pasją do nauczania języka angielskiego od reklam wielu nowo powstałych firm, których działanie opiera się głównie na masowym marketingu.

Angielski przez Skype – jak wyglądają metody nauczania?

Wbrew pozorom, zajęcia prowadzone zdalnie nie różnią się zbytnio od lekcji stacjonarnych. Możliwość udostępniania ekranu oraz materiałów dydaktycznych otwiera szerokie możliwości do urozmaicenia lekcji. Przebieg zajęć ze mną wygląda najczęściej następująco:

Pierwszy etap to rozgrzewka językowa – tutaj sprawdzają się najlepiej krótkie konwersacje dotyczące wydarzeń z ostatniego tygodnia, bądź innych tematów, jakie przychodzą na myśl – zupełnie jak u dobrych znajomych. 😊

Wkrótce potem przechodzimy zwięzłego powtórzenia ostatnich zagadnień i, w przypadku bardziej zmotywowanych osób z większą ilością wolnego czasu, omówienia zadań dodatkowych, np. recenzji filmów, artykułów lub fragmentów książek. Jest to czas, w którym mogę upewnić się, że kursant opanował już dotychczasowy materiał i możemy kontynuować naszą przygodę z angielskim.

W dalszej części przechodzimy do nowego tematu, zaczynając od wprowadzenia, jakim może być na przykład scenka sytuacyjna (uczeń osłuchuje się ze słownictwem oraz śledzi zapis zdań), aby przejść następnie do części utrwalającej, czyli powtarzania kluczowych zdań i zwrotów i używaniu ich w odpowiednim kontekście. Kiedy już uda się przyswoić nowe środki językowe przechodzimy do kluczowego etapu, czyli praktyki. Jest to czas na tworzenie nowych, własnych wypowiedzi przez kursanta, np. w trakcie zaimprowizowanej scenki sytuacyjnej lub pisania e-maila.

Jest to przykład lekcji na kursie General English; w przypadku osób mających konkretne cele szczegółowe, jak np. doskonalenie języka technicznego czy kursów Business English, korzystamy ze znacznie szerszego zakresu materiałów. Możliwe są także lekcje w całości przeznaczone na konwersacje, np. związane z kierunkiem studiów, hobby bądź tematy losowe, tak by przygotować się do rozmów na każdy temat i zbliżyć się do osiągnięcia płynności językowej.

Przykładowa prezentacja, z której korzystamy na lekcji
Przykładowa prezentacja, z której korzystamy na zajęciach.

Lekcje języka angielskiego przez Internet – dla kogo?

Zajęcia z angielskiego online sprawdzają się we wszystkich grupach wiekowych bez względu na poziom zaawansowania.

W przypadku dzieci najlepiej sprawdzają się małe 2 lub 3-osobowe grupy, które pozwalają utrzymać większą dynamikę zajęć. Dzieci ze szkół podstawowych z zapałem wcielają się w role zaproponowane przez nauczyciela i z większą śmiałością nawiązują rozmowy z rówieśnikami.

Uczniowie starszych klas wykazują już więcej własnej inicjatywy, szczególnie podczas kursów przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty, podczas których rozwiązują ćwiczenia, tworzą bądź tłumaczą zdania i używają szerokiego zakresu słownictwa w praktyce. Bardziej zaawansowana językowo młodzież, która opanowała już podstawę programową, może przejść już na pracę z materiałami na wyższym poziomie, bądź skupić się na konwersacjach z zakresu swoich zainteresowań.

W ofercie znajduje się również angielski przez Skype dla dorosłych, podczas których przygotowuję ich na przykład do zadań związanych z konkretnym stanowiskiem w pracy. Osoby szykujące się do wyjazdów zagranicznych pracują ze mną na materiałach związanych z danym krajem lub miejscem oraz ćwiczą każdy możliwy scenariusz rozmowy, jaki może pojawić się po przyjeździe na miejsce.

Na lekcje zapraszam również osoby starsze, niezależnie od aktualnego poziomu językowego. Bardzo miło wspominam takie zajęcia prowadzone w ostatnich latach, przede wszystkim ze względu na zaangażowanie, jakie wykazały osoby, które znajdując wreszcie czas na emeryturze, włożyły bardzo dużo energii i serca w przygotowanie do zajęć. Kurs angielskiego dla seniorów to także świetna okazja na powrót do wspomnień i opowiedzenie o swoich doświadczeniach w obcym języku. Im więcej pomysłów na konwersacje po angielsku, tym lepiej. 😊

 

Ile kosztuje kurs Angielski przez Skype?

Rozpiętość cen za zajęcia z angielskiego online kształtuje się na poziomie od 60 do nawet kilkuset złotych. Osobiście uważam, że wydatek ponad 100 zł za godzinę zajęć ma sens jedynie w przypadku zajęć z native speakerem, np. w celu przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko, na którym bardzo nam zależy. Tak drogie zajęcia możemy również rozważyć pod warunkiem, że mamy naprawdę chłonny umysł i bardzo ograniczony zakres wolnego czasu. Zdecydowana większość uczących się języka angielskiego nie jest jednak zdolna do tak szybkiego przyjmowania wiedzy, a zatem nawet zapisując się zajęcia z najlepiej wykwalifikowanym lektorem może okazać się, że zwyczajnie przepłacamy. Osobiście oferuję lekcje za znacznie niższe stawki (które można sprawdzić w tym miejscu), dzięki czemu zdecydowana większość kursantów decyduje się na stałą współpracę, trwającą czasem nawet kilka lat. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla zapisujących się na kurs – dzięki temu jesteśmy w stanie szczegółowo ustalić długoterminowy plan nauki i konsekwentnie go realizować. Oczywiście możliwa jest także współpraca przez znacznie krótszy czas, np. w ramach przygotowania do egzaminów, czy realizacji projektów zawodowych.

Wszystkich zainteresowanych zajęciami ze mną zapraszam do kontaktu. Chętnie odpowiem na każde pytanie i dobiorę dogodny dla obu stron termin.
Telefon: 
509-049-558